Accademia Włoskiego Kina: Skutki miłości

Tematem najbliższego spotkania (18 maja 2021 r. godz. 19:30) organizowanego przez Accademia Włoskiego Kina będzie film Skutki miłości (Conseguenze dell’ amore) Paolo Sorrentino. Filmoznawczyni czyli Diana Dąbrowska opowie nam o wielowątkowości i złożoności tego dzieła.

Nie zdradzając zbyt wiele fabuła dotyczy mieszkającego od wielu lat w hotelu bohatera – Titta, samotnego eleganckiego mężczyzny po 50-tce, będącego tak naprawdę marionetką mafii. Towarzysząca mu rutyna przez wiele lat była niezaburzona, aż do momentu, gdy poznał… młodą barmankę. Od tego momentu widzowie mogą obserwować tytułowe skutki miłości.

W trakcie wydarzenia posłuchamy o tym jakie elementy reżyser eksponuje w filmie, jakie zabiegi stosuje i na co chce przez to zwrócić uwagę widza. Film został doceniony i nagrodzony 5 prestiżowymi nagrodami David di Donatello – za najlepszy film, za najlepszy scenariusz i reżyserię dla Sorrentina, za najlepszego aktora pierwszoplanowego – w tej roli Toni Servillo oraz za najlepsze zdjęcia dla Luca Bigazzi.

Ci, którzy widzieli ten film być może odkryją jakieś fakty, których nie udało się im dostrzec podczas seansu, natomiast dla pozostałych wtorkowe spotkanie z pewnością będzie zachętą do obejrzenia tego wielkiego dzieła.

Zapraszamy na to wydarzenie: więcej na stronie wydarzenia. Przyjdź, porozmawiajmy o włoskim kinie.