Gest Giuseppe: non mi importa

We Włoszech gesty stanowią bardzo ważną część kultury i są niemalże nierozłącznie związane z włoskim stylem bycia. Gesti italiani – tak właśnie określamy ten niewerbalny przekaz. Gest Giuseppe: non mi importa czyli dziś kilka słów o tzw. poważaniu

Wyobraźmy sobie taką sytuację…

Giuseppe idzie ulicą, naburmuszony, z rękami w kieszeniach, kopie przed sobą pustą butelkę i nie zwraca uwagi ani nie odpowiada na liczne pozdrowienia, które przesyłają mu mijani znajomi. Przez naszego włoskiego przyjaciela przemawia tym razem pewność siebie połączona z odrobiną arogancji, buty i niechęci do wszystkich i wszystkiego co go otacza.

Widząc to, powinniśmy go zapytać: Giuseppe, co Ty robisz?! Jak Ty się zachowujesz?! Co powiedzą inni?

W tej sytuacji Giuseppe mógłby nam odpowiedzieć:

non mi importa niente di come mi giudicano gli altri!

Znaczy to tyle,  co: Nic mnie nie obchodzi, jak inni będą mnie osądzać!

Gest Giuseppe: non mi importa

Jednak Giuseppe, jak każdy Włoch w takiej sytuacji nie strzępiłby języka by wypowiedzieć tyle słów, szczególnie będąc w tak złym humorze. Wystarczającym w tej sytuacji będzie jeśli wykona gest jak na powyższym obrazku.

Gest polega energicznym machnięciu złożoną dłonią, w kierunku od siebie na zewnątrz. W połączeniu ze złą i zaciętą miną każdy zrozumie o co nam chodzi.

Przesłanie gestu jest bardzo proste i dosadne: Nic mnie nie obchodzi, jak inni będą mnie osądzać. Gest wręcz idealny na obecne czasy.

Może zainteresuje Cię też:   Gest Giuseppe: perchè?

Zapisz się do Newslettera i dołącz do społeczności DueCappucci!

Z końcem tygodnia będziesz otrzymywać bezpłatnego newslettera ze streszczeniem zamieszczonych na blogu artykułów oraz bonusowymi materiałami!

Przeczytaj również