IL PEZZO – kawałek Italii w Krakowie

Kilka tygodni temu na kulinarnej mapie Krakowa pojawiła się nowa piadineria – Il Pezzo. Miejsce jest niewielkie, ale od otwarcia już wiele o nim słyszeliśmy. Postanowiliśmy w końcu sami sprawdzić czy naprawdę można stwierdzić, że “Il Pezzo – kawałek Italii w Krakowie” i czy serwowane przez nich Panini i Piadine  faktycznie przeniosą nas do Włoch.

Il Pezzo. Kawałek Italii w Krakowie

Pierwsze wrażenie, przyznajmy to szczerze, nie jest najlepsze. Jest to mały kiosk położony koło skrzyżowania dwóch ruchliwych ulic: Nawojki i Kijowskiej. Z założenia jest to bar szybkiej obsługi, zatem miejsca do siedzenia nie ma zbyt wiele. Jest za to miejsce, gdzie można chwilę postać i oprzeć łokcie z trzymaną kanapką.

Nowa piadineria na kulinarnej mapie Krakowa

Niezrażeni jednak dotarliśmy do okienka gdzie powitała nas bardzo miła i uśmiechnięta obsługa. Pani Ania z dużym zaangażowaniem opowiedziała nam o menu i serwowanych panini i piadinach, a także sposobie ich przyrządzania – w prawdziwym piecu opalanym drewnem.

JAKIE MENU?

Po namyśle wybraliśmy Piadinę con mortadella z pesto pistacjowym, mozarellą i oliwą oraz Piadinę con prosciutto crudo di Parma z dodatkiem rucoli, grana padano, pomidorkami koktajlowymi i mozarellą.

Piadina con mortadella di Bologna

Piadiny, które dostaliśmy były naprawdę imponujące. 32 cm średnicy, świeże produkty sprowadzone prosto z Italii, wspaniały smak. Naprawdę było warto! I otoczenie już nie miało tak wielkiego znaczenia.

Piadine con prosciutto crudo e rucola

Po zjedzeniu naszych kanapek, wypiliśmy jeszcze espresso i poczuliśmy się naprawdę pełni i zadowoleni z tej małej kulinarnej wyprawy do Włoch.

Gorąco polecamy wybranie się do Krakowa oraz skosztowanie serwowanych w Il Pezzo przysmaków. My jeszcze nie raz tam wrócimy.

Może zainteresuje Cię też:   Czerwona Bolonia

Zapisz się do Newslettera i dołącz do społeczności DueCappucci!

Z końcem tygodnia będziesz otrzymywać bezpłatnego newslettera ze streszczeniem zamieszczonych na blogu artykułów oraz bonusowymi materiałami!

Przeczytaj również