Member Directory

Kuba przez kilka miesięcy mieszkał we włoskiej Bolonii, gdzie zakosztował prawdziwego włoskiego dolce vita. Dlatego też włoski styl, mowa, gestykulacja nie są mu obce. Do dziś ma kontakt z poznanymi wtedy Włochami i gdy tylko ma możliwość, wraca do Czerwonego Miasta. Chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami.

Zuzanna - prawdziwa bizneswoman. Prowadzi własny biznes, dzięki czemu może organizować sobie czas wolny w dowolny sposób. Tzn. jak chce i kiedy chce, i gdzie tylko chce. Lubi szalone wyjazdy do Italii. Krótkie wypady na kilka dni. W tym czasie ładuje baterie przed kolejnym tygodniem ciężkiej pracy. Jest prawdziwą specjalistką od organizowania krótkich wyjazdów i wynajdowania ciekawych miejsc do obejrzenia.

Asia - artystyczna dusza i niepoprawna marzycielka. Z wykształcenia italianistka, z zamiłowania kulturoznawca. Godzinami może przechadzać się po muzeach, podziwiać rzeźby, freski, obrazy. Gdy akurat nie może być w Italii, czyta interesujące książki, słucha muzyki i ogląda co ciekawsze filmy rodem z włoskiego buta. Te przyjemności łączy oczywiście z pasją podróżowania na swojej żółtej jak słońce VESPIE i poznawania kultury włoskiej.

Tomek to ojciec DueCappucci. Jest pomysłodawcą tego bloga. Nie da się ukryć, że sam pomysł pierwszej wycieczki do Italii, gdzie wszystko się zaczęło, również wyszedł od niego. Tomek jest zafascynowany historią starożytnego Rzymu. Ci którzy go znają, na pewno mieli okazję usłyszeć - może nie raz 🙂 jedną z historii, o tym, jak Gaius Iulius Caesar Augustus Germanicus (Kaligula) konia swego uczynił senatorem wielkiego Rzymu. To naprawdę niebywałe. Z wykształcenia prawnik, a wiedzę o Ustawie XII Tablic ma w małym palcu. Lubi Rzym, choć sam kibicuje Juventusowi. Ta Storia di un Grande Amore trwa od czasu pojawienia się w drużynie Juve Zbigniewa Bońka. Kolejną jego pasją jest planowanie podróży na Półwysep Apeniński, a następnie realizowanie tych planów. Tomek to bardzo pozytywnie zakręcony italofil i pierwszy głos naszego Podcastu o Włoszech.

Marta - pomysłodawczyni DueCappucci. Podróżuje po Italii, z północy na południe, ze wschodu na zachód. Uwielbia zarówno trekking w Aplach, plażowanie na Sycylii, narty w Dolomitach, karnawał w Wenecji, a także buszowanie po wąskich uliczkach Apulii czy Rzymu. Jednak to co najbardziej fascynuje ją w tym kraju to kuchnia włoska. Dlatego wracając po dniu pracy do domu, w zaciszu własnej kuchni odtwarza skosztowane w czasie podróży dania.

Jesteśmy italofilami amatorami, podróżnikami, smakoszami, którzy każdą wolną chwilę starają się poświęcić na wyjazd i poznawanie nowego miejsca w Italii. Za pośrednictwem bloga DueCappucci chcemy dzielić się naszymi doświadczeniami z Italii.