O nas

DueCappucci, per favore!

Ileż to razy w Italii słyszeliśmy tę prośbę kierowaną do barmana każdego dnia rano. Bez względu na pogodę. Dwie filiżanki pysznego cappuccino, poproszę. Któż z nas tego lubi? Prawda? DueCappucci.

Marta, Asia i Tomek – wszyscy jesteśmy zakochani w Italii. Dlatego postanowiliśmy opowiedzieć o naszych fascynacjach. Relacjonować wspólne i każdego z osobna wyjazdy do słonecznej Italii niezależnie od pory roku. DueCappucci to my.

Kim jesteśmy? 

Co robimy? Dlaczego zajęliśmy się tworzeniem DueCappucci? Co można powiedzieć o nas?

Jesteśmy z różnych miast, w różnym wieku, z różnych zawodowych branży, po różnych kierunkach studiów

Na co dzień nie mamy też ze sobą wiele wspólnego. Łączy nas Italia. Pasja podróżowania. Jedzenia. Fotografowania… i Internet.

Pomysł DueCappucci urodził się w Lombardii. 

Był to rok 2016 r. Okolice Bergamo. Mediolan. Como. Tygodniowy trekking w Alpach nad Lago di Como. Patrząc z góry na miasteczka i wodę… proste włoskie życie doszliśmy do przekonania, że warto byłoby podzielić się wrażeniami i zdjęciami z tej przygody. Może także z innych kolejnych. Przecież wiele jest do opowiedzenia i pokazania. 

Minęło trochę czasu, niesamowite jest to, że w dalszym ciągu chcemy odkrywać coraz to nowsze zakątki Bell’ Paese. Choć w  wielu miejscach byliśmy – wciąż wiele pozostało. Teraz wiemy, że nie tylko podróżowanie jest pasją. Bowiem okazało się, że to Italia jest naszą prawdziwą pasją.

 Uwielbiamy podróże, kulturę, język włoski, styl i tempo życia Włochów, atmosferę i serdeczność, którą można tam spotkać na każdym kroku i nawet w najmniejszym geście. Nie wspominając już o kuchni włoskiej, którą ze względu na jej różnorodność możemy zajadać się na okrągło. 

DueCappucci powstało, by dzielić się pasją. 

DueCappuci – skąd wzięła się nazwa projektu?

Wszystko zaczęło się od wspólnego pomysłu realizowanego w kameralnym, dwuosobowym gronie przyjaciół. Pierwsza podróż. Marta i Tomek. Wszędzie, gdzie chcieli napić się dobrej porannej włoskiej kawy, włoscy barriści poprawiali ich „due cappuccini, per favore!” na proste „DueCappucci?” Wtedy też powstał pomysł na prowadzenie bloga, a nazwa jakby nasunęła się sama. Naturalnie.

Dziś jest nas więcej. Niedługo po powrocie z pamiętnej wycieczki dołączyła do nas Asia. I tak działamy jako trio. Jesteśmy italofilami amatorami, podróżnikami, smakoszami, którzy każdą wolną chwilę staramy się poświęcić na wyjazd i poznawanie nowego miejsca w Italii. Po to aby dobrze ją przeżyć i rzetelnie opisać.


DueCappucci to chętnie czytany blog

W 2016 r., gdy pisaliśmy artykuły na bloga, cieszyliśmy się, gdy Ktoś z naszych bliskich przeczytał taki czy inny artykuł, a w trakcie towarzyskich spotkań dał wyraz swojemu zadowoleniu. Blog dla znajomych i rodziny. Takie były początki. Postanowiliśmy jednak działać dalej, a kolejne lata naszej twórczości pokazały, że czytelników przybyło.

Lipiec 2021 r. dzienny rating

Obecnie, nawet 500-800 osób czyta dziennie nasze artykuły. Myślimy, że to imponujący wynik. Choć wiele jeszcze przed nami. Chcemy więcej. W stopce bloga wskazane jest jakie artykuły cieszą się największym uznaniem naszych czytelników.


Myślisz – Podcast o Włoszech – mówisz: DueCappucci!

W 2021 r. postanowiliśmy wdrożyć nową formę przekazu – podcast. Przygotowujemy i nagrywamy krótkie odcinki wiedzy o Italii, a dokładnie o ciekawych miejscach, ludziach, zdarzeniach. Cały ten projekt zatytułowaliśmy “É divertente – Podcast o Włoszech“.

Podcast o Włoszech

W tzw. Sezonie 01 przygotowaliśmy 10 odcinków podcastu. Opowiedzieliśmy m. in. o ulicznym jedzeniu na Sycylii, niezwykłych serach, włoskich przesądach. Zwiedziliśmy Rzym, Pizę i kilka innych urokliwych miejsc Półwyspu Apenińskiego. Wciąż nam mało. Na dzień pisania tej notki naszego Podcastu słychało ponad 1000 osób i liczba odbiorców stale rośnie. Dziękujemy. Działamy na najważniejszych platformach podcastowych: Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify i innych.

Platformy podcastowe

W jakich krajach jesteśmy słuchani?

Gdzie nas słuchają?

Na jakich urządzeniach jesteśmy słuchani?

Urządzenia na jakich jesteśmy słuchani

Kto nas słucha?

Struktura Słuchaczy

Wiek naszych Słuchaczy

Przedziały wieku naszych Słuchaczy

A oto nasze małe Studio z Wielkimi możliwościami.

Gotowe na nagrania monologu, otwarte na nagrania dialogu

Kto za tym wszystkim stoi? Kto tworzy ten content?


Poznajmy się:

Marta – pomysłodawczyni DueCappucci. Podróżuje po Italii, z północy na południe, ze wschodu na zachód. Uwielbia zarówno trekking w Aplach, plażowanie na Sycylii, narty w Dolomitach, karnawał w Wenecji, a także buszowanie po wąskich uliczkach Apulii czy Rzymu. Jednak to co najbardziej fascynuje ją w tym kraju to kuchnia włoska. Dlatego wracając po dniu pracy do domu, w zaciszu własnej kuchni odtwarza skosztowane w czasie podróży dania. 

Przeczytaj artykuły autorstwa Marty

Asia – artystyczna dusza i niepoprawna marzycielka. Z wykształcenia italianistka, z zamiłowania kulturoznawca. Godzinami może przechadzać się po muzeach, podziwiać rzeźby, freski, obrazy. Gdy akurat nie może być w Italii, czyta interesujące książki, słucha muzyki i ogląda co ciekawsze filmy rodem z włoskiego buta. Te przyjemności łączy oczywiście z pasją podróżowania na swojej żółtej jak słońce VESPIE i poznawania kultury włoskiej.

Przeczytaj artykuły pióra Asi

Tomek to ojciec DueCappucci. Jest pomysłodawcą tego bloga, autorem artykułów, wykonawcą grafik i nie tylko. Nie da się ukryć, że sam pomysł pierwszej wycieczki do Italii, gdzie wszystko się zaczęło, również wyszedł od niego. Tomek jest zafascynowany historią starożytnego Rzymu, a Ci którzy go znają, na pewno mieli okazję usłyszeć – może nie raz 🙂 jedną z historii, o tym, jak Gaius Iulius Caesar Augustus Germanicus (Kaligula) konia swego uczynił senatorem wielkiego Rzymu. Trudno w to uwierzyć, ale to naprawdę się zdarzyło. Z wykształcenia prawnik, a wiedzę o Ustawie XII Tablic ma w małym palcu. Lubi Rzym, choć sam kibicuje Juventusowi – drużynie z Piemontu. Ta Storia di un Grande Amore trwa od czasu pojawienia się w drużynie Juve Zbigniewa Bońka. Kolejną jego pasją jest planowanie podróży na Półwysep Apeniński, a następnie realizowanie tych planów. Tomek to bardzo pozytywnie zakręcony italofil i pierwszy głos naszego Podcastu o Włoszech. Podcastu o Włoszech posłuchasz tutaj.

Przeczytaj artykuły autorstwa Tomka


Chcesz dołączyć do naszego Teamu? 

Powiedz to. Napisz do nas: kontakt@duecappucci.pl

Dołącz!