Romantyczne miejsca we Włoszech

Planujesz szybki romantyczny wypad ze swoją drugą połówką, ale nie wiesz jakie miejsce do tego nada się najlepiej? Niezależnie od tego czy lubicie romantyczne chwile we dwoje na odludziu, wśród dzikiej przyrody, czy preferujecie w tle słyszeć szum miasta, Italia to idealna destynacja. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dzięki różnorodności tego kraju, w każdym jego regionie znajdują się zakątki warte odwiedzenia, szczególnie planując wypad we dwoje. Z okazji popularnych “walentynek” dziś chcemy Wam pokazać najbardziej romantyczne miejsca we Włoszech.

Romantyczne miejsca we Włoszech – Wybrzeże Amalfi

Werona – miasto zakochanych

Chyba najbardziej oczywistą destynacją, szczególnie dla wszystkich wielbicieli Szekspira jest Verona czyli Miasto Zakochanych, Miasto Romea i Julii. Najczęściej odwiedzaną atrakcją tego miasta jest oczywiście Dom Julii czyli Casa di Giulietta wraz ze słynnym balkonem. Na placu pod balkonem możemy podziwiać pomnik Julii. Jak głosi legenda – dotknięcie piersi Julii przynosi szczęście w miłości. Dodatkowo zakochani mogą spisać swoje życzenie na karteczce i pozostawić ją na murach domu Julii, co ma zapewnić, że życzenie się spełni. Nie sprawdzaliśmy, ale widzieliśmy że wiele osób w to głęboko wierzy i praktykuje ten zwyczaj.

Odwiedziny słynnego balkonu nie zapewnią nam prywatności i możliwości przeżywania romantycznej atmosfery tylko we dwoje. W tym miejscu musimy dzielić się magią i swoimi uczuciami z tysiącami innych turystów. Jednak warto przespacerować się urokliwymi uliczkami starego miasta, by poczuć klimat Miasta Zakochanych.

Balkon Julii

Umbria – prawie jak w Toskanii

Jako drugą z możliwych destynacji polecamy Umbrię. To właśnie w tym regionie znajduje się małe miasteczko Terni. Znajduje się w nim Bazylika św. Walentego czyli Basilica di San Valentino, w której pochowany został sam Walenty czyli patron wszystkich zakochanych.

Czy takie uliczki same w sobie nie są romantyczne?

Będą w Umbrii można także odwiedzić Asyż czyli miasto św. Franciszka. Jest to dobry wybór, szczególnie dla lubiących architekturę i sztukę sakralną, albowiem w tym miejscu znajduje się wiele wartych zobaczenia kościołów i bazylik. Dla wszystkich szukających spokoju, polecamy spacer po uliczkach tego miasta.

Może zainteresuje Cię też:   Boże Narodzenie po włosku

Umbria to nie tylko piękne miasteczka, ale również wspaniałe krajobrazy, niemalże dorównujące tym w Toskanii. Polecamy poruszanie się samochodem oraz romantyczne wycieczki wśród zielonych wzgórz tej krainy. Po drodze zawsze można zrobić przystanek i zatrzymać się w którejś z winnic tego regionu, by skosztować lokalnego wina.

Piękne widoki na średniowieczne miasta w Umbrii

Wenecja – nastrojowa atmosfera we dwoje

Wymieniając romantyczne miejsca we Włoszech nie mogliśmy także pominąć Wenecji. Mamy nadzieję, że ten wybór nikogo nie dziwi. Możliwości zaaranżowania nastrojowej atmosfery we dwoje jest w tym mieście całe mnóstwo. Poza spacerami wąskimi uliczkami nad kanałami i przejściami licznymi mostami, można także usiąść w kameralnej restauracji i posłuchać włoskiej muzyki. Najbardziej romantyczna pozostanie jednak przejażdżka gondolą kanałami tego wodnego miasta.

Przejażdżka gondolą z pewnością zapewni niezapomniane przeżycia

Cinque Terre – romantyczne scenerie Italii

Na naszej liście obowiązkowo musiały się znaleźć również Cinque Terre. Jak wiadomo z poprzednich wpisów, np. tego i tego, jesteśmy zauroczeni tym regionem. Sam widok kolorowych domków wybudowanych na zboczach wzgórz tworzy specyficzny i kameralny klimat. Dodatkowym atutem tych miasteczek jest brak ruchu samochodowego. I niestety tylko turyści psują ten romantyczny i sielski obrazek. Jednak, nawet pomimo tego, przechadzanie się ulicami Manaroli i Cornigli, podziwianie widoku morza czy ruin zamku w położonym nieopodal Portovenere należy do bardziej romantycznych scenerii w Italii.

Manarola – Cinque Terre

Nie możemy też nie napisać o Via dell’Amore czyli ścieżce biegnącej z Riomaggiore do Manaroli. Ta licząca ponad 2 kilometry trasa biegnie nad brzegiem morza, wzdłuż skalistych klifów. Zgodnie z przyjętym w tym miejscu zwyczajem, zakochani wieszają kłódki ze swoimi inicjałami na barierkach zabezpieczających daną trasę. Ma to zapewnić im bycie ze sobą na zawsze. Niestety aktualnie Via dell’Amore znajduje się w renowacji i nie jest dokładnie wiadomo kiedy zostanie ponownie otwarta.

Zawieszanie kłódek na szczęście

Capri – rajska wyspa na Morzu Tyrreńskim

Nie bez przyczyny Capri nazywane jest Rajską wyspą. Ta mała wyspa położona w Zatoce Neapolitańskiej słynie z bajecznych widoków, wysokich temperatur i możliwości leniwego spędzania czasu. To właśnie w tym miejscu znajduje się wiele letnich rezydencji sławnych osób, które odpoczywają tu w miesiącach letnich. Dla wszystkich poszukujących romantycznej i odosobnionej scenerii, dobrym pomysłem może okazać się wypożyczenie łódki i żeglowanie wzdłuż wybrzeża wyspy.

Takie widoki zapewnia tylko spacer po wyspie Capri

Lago di Braies – przepiękne Dolomity

Nie każdy chcąc zaaranżować romantyczną scenerię lubi zgiełk miasta oraz wszędobylskich turystów. Dla tych, którzy szukają romantycznego azylu wśród przyrody, znajdującego się bardziej na odludziu, polecamy Trydent – Górną Adygę i położone w Dolomitach Lago di Braies. Krystalicznie czysta woda, otoczenie gór i zielonej przyrody tworzy wręcz niepowtarzalny klimat. Tereny wokół jeziora znajdują się w parku krajobrazowym, w którym można znaleźć wiele ścieżek do dalekich, romantycznych spacerów.

Lago di Braies

Powyżej wymienione miejsca to oczywiście subiektywna lista stworzona przez DueCappucci. Do tej listy z pewnością dopisalibyśmy jeszcze Rzym, który po prostu uwielbiamy w każdej odsłonie. Podzielcie się z nami w komentarzach także swoimi pomysłami jakie są jeszcze inne romantyczne miejsca we Włoszech.

Zapisz się do Newslettera i dołącz do społeczności DueCappucci!

Z końcem tygodnia będziesz otrzymywać bezpłatnego newslettera ze streszczeniem zamieszczonych na blogu artykułów oraz bonusowymi materiałami!

Przeczytaj również