Zjawiskowe miejsca Sycylii

Nawet jeśli piąty raz z rzędu zaplanujesz wakacje na Sycylii, to zawsze odkryjesz tam coś nowego. Za każdym razem urzeknie Cię sielski klimat wyspy i za każdym razem dasz się skusić na lokalne smakołyki. Nie do końca też odkryjesz, czy sycylijska mafia jest przenoszoną przez mieszkańców legendą, ale zawsze na koniec powiesz – było fantastycznie. Zobaczcie jakie zjawiskowe miejsca Sycylii to absolutny must see.

Na Sycylii jest kolorowo, gwarno i słodko. To tutaj są jedne z najpiękniejszych karnawałów. Sycylia to wyspa festiwali i różnych imprez kulturalnych, podczas których małe spokojne miasteczka tętnią życiem i muzyką, a ich ulice wypełniają się kiermaszami z lokalnymi wyrobami i kulinarnymi specjałami.

Nie można też zapominać o kuchni. Chociaż pierwsze skojarzenie z Italią to oczywiście pizza, warto wiedzieć, że właśnie na Sycylii można znaleźć prawdziwe bogactwo smaków i wielką różnorodność. Właśnie tutaj czeka nas prawdziwa kulinarna uczta od azteckiej czekolady, po pyszne rurki z kremem ricotta. W kuchni sycylijskiej odbija się również jej historia. Odnajdziesz w niej ślady greckiego, arabskiego, jak i hiszpańskiego panowania. Dlatego nawet jeśli nie dopisała pogoda, by wejść na Etnę bądź zamknięcie któregoś z mostów utrudnił przejazd do kolejnego miasteczka, to zdecydowanie poprawisz sobie nastrój, kosztując różnych potraw.

Jeśli to Twoja pierwsza przygoda z sycylijskim cudnym światem, to zerknij, gdzie i dlaczego warto pojechać.

Zjawiskowe miejsca Sycylii

Siedem najpiękniejszych miejsc na wakacje na Sycylii

  • Etna – bez wątpienia jedna z większych atrakcji Sycylii. Jeśli nie są Ci obce wspinaczki z plecakiem, to w wygodnych butach wejdziesz pieszo na sam szczyt.
  • Modica – barokowe miasteczko, którego zwiedzanie osłodzisz sobie czekoladą, której receptura pochodzi jeszcze od starożytnych Azteków,
  • Noto – w Sycylii króluje barok i tych barokowych perełek znajdziemy zdecydowanie więcej, ale jedną z piękniejszych jest właśnie Noto,
  • Erice – to małe miasteczko, które przywita nas spokojem, sielskim klimatem i średniowieczną architekturą. Tutaj oprócz dawnej świątyni Wenus, obowiązkowym punktem wycieczki powinna być restauracja – Pasticceria Maria Grammatico. Poczujesz tam iście niebiański smak migdałowych i marcepanowych wyrobów,
  • Palermo – które może tak samo zachwycać, jak i odrzucać. Jednakże dla pięknej sztuki normańskiej, cudnie wyeksponowanej np. w Palazzo Reale czy dla odwiedzenia imponujących Katakumb, warto w Palermo zatrzymać się na dłużej i niekoniecznie zwracać uwagę na chaos, jaki tam panuje,
  • Taormina – jej położenie, niesamowite widoki i odprężająca zieleń gajów oliwnych wprowadzi Cię w rewelacyjny nastrój już od pierwszych chwil tam spędzonych. Taormina to również królestwo włoskich pyszności – to tutaj znajdziemy najlepsze pod słońcem Canelloni!
Może zainteresuje Cię też:   Jak przyrządzić sycylijską caponatę

Zapisz się do Newslettera i dołącz do społeczności DueCappucci!

Z końcem tygodnia będziesz otrzymywać bezpłatnego newslettera ze streszczeniem zamieszczonych na blogu artykułów oraz bonusowymi materiałami!

Przeczytaj również