nauczyciel-podczas-lekcji

Znajomość języka włoskiego – czy to w Polsce szansa na naprawdę dobrą pracę?

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego to standardowa umiejętność osób poszukujących pracy i absolutne minimum, którego wymagają pracodawcy. Na wartości tracą także inne popularne języki, takie jak niemiecki czy francuski. Wbrew pozorom, dużym zainteresowaniem pracodawców cieszą się osoby znające język włoski. Czy to szansa na podniesienie swoich szans na rynku pracy i zwiększenie konkurencyjności?

Czy warto uczyć się języka włoskiego? 

Język włoski to język wywodzący się z łaciny, należący do grupy języków romańskich. Ważna informacja dla osób, który rozważają jego naukę, jest taka, że dla Polaków jest on stosunkowo łatwy do opanowania. Eksperci twierdzą, że o wiele trudniejsza jest nauka języka angielskiego czy niemieckiego!

Wymowa w języku włoskim nie jest zbyt skomplikowana, a dodatkowo ma on tylko dwa rodzaje gramatyczne i nie deklinuje rzeczowników. Wystarczy znajomość alfabetu i podstawowych zasad wymowy, aby być w stanie poprawnie przeczytać większość wyrazów. 

Z uwagi na to, że Włosi dużą uwagę przykładają do prawidłowego akcentu i intonacji, język włoski jest wyjątkowo dźwięczny i melodyjny, co stawia go na czele najpiękniejszych języków świata. 

Dlaczego warto szkolić swoich pracowników? Przeczytaj: https://www.ican.pl/b/dlaczego-warto-szkolic-swoich-pracownikow/PjrW6VHCB 

Język włoski i jego popularność 

Język włoski obecnie stanowi jeden z oficjalnych języków Włoch i Szwajcarii. Wśród najczęściej używanych języków w Europie zajmuje trzecie miejsce – obecnie używa go około 70 milionów ludzi na całym świecie. 

Osoby uczące się języka włoskiego z myślą o poszukiwaniu pracy, już na wstępie uzyskują przewagę nad innymi kandydatami, który nie posiadają tej umiejętności. 

oburzona-kobieta-przed-komputerem-praca

Jak język włoski może zwiększyć szanse na znalezienie pracy?

Biegłe posługiwanie się językiem włoskim gwarantuje szerokie możliwości zatrudnienia, prowadzenia własnego biznesu i podróżowania. To język popularny nie tylko w Europie, ale także w wielu krajach Ameryki Południowej i Środkowej. 

Język włoski przydaje się głównie w pracy w handlu i biznesie. Jego znajomość często okazuje się sporym atutem dla osób myślących o pracy w międzynarodowej korporacji bądź też chcących otworzyć się na międzynarodowe możliwości. 

Korporacje, które posiadają swoje siedziby we Włoszech, Szwajcarii, Niemczech też Wielkiej Brytanii, znajomość języka włoskiego często umieszczają jako niezbędny wymóg w ogłoszeniach rekrutacyjnych. Znajomość tego języka pozwala pracownikowi zostać zauważonym przez pracodawców z innych krajów. 

Obecnie nawet w Polsce funkcjonuje dużo firm z włoskim kapitałem, dla których pracownik znający język włoski może stanowić bardzo cenny – i dobrze opłacany – nabytek. 

Wystarczy przejrzeć dostępne w internecie oferty o pracę, aby na własne oczy przekonać się, że język włoski bez wątpienia jest coraz bardziej poszukiwany przez pracodawców. 

Podsumowując, istnieje wiele powodów, dla których warto uczyć się języka włoskiego, a zwiększenie szans na znalezienie atrakcyjnego zatrudnienia to tylko jeden z nich.

Zapisz się do Newslettera i dołącz do społeczności DueCappucci!

Z końcem tygodnia będziesz otrzymywać bezpłatnego newslettera ze streszczeniem zamieszczonych na blogu artykułów oraz bonusowymi materiałami!

Przeczytaj również