Zwiedzić Collosseo i Forum Romanum w niedzielę za darmo

Domenica al museo gratis per Tutti…czyli…. czy to możliwe by zwiedzić Collosseo i Forum Romanum w niedzielę za darmo?! Darmowe wejściówki do muzeów we Włoszech? Dla wszystkich? Czy to możliwe? Choć to naprawdę brzmi jak kompletnie niewiarygodna opowieść. Spójrzmy prawdzie w oczy. To możliwe, tak jest! Ok. 450 muzeów w całej Italii otwarte są dla wszystkich w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Z uwagi na spore zainteresowanie turystów tą atrakcją możliwe będzie wprowadzenie określonych limitów wejść. Warto skorzystać.

Stojąc na Forum Romanum można podziwiać Collosseo

Dziś dzień bezpłatnego zwiedzania włoskich muzeów, zabytków i wykopalisk. Pomysł ten z powodzeniem przyjął się we Włoszech i realizowany jest nieprzerwanie od 15 lipca 2014 r.

 

Forum Romanum i Collosseum w Rzymie – za darmo? Byliśmy naprawdę warto.

Collosseo
Collosseum, Amfiteatr Flawiuszów

Położony w samym sercu Rzymu. Wzniesiony w I wieku naszej ery przez cesarzy z dynastii Flawiuszów. To wielka arena o długości ok. 190 m i szerokości ok. 160 m, obwodzie prawie 525 m, wysokości ok. 50 m, z pojemną widownią, która mogła pomieścić do 50 tysięcy widzów. W dniu 7 lipca 2007 r. obiekt został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata.

Forum Romanum
Rzymski rynek, Forum Romanum

Na terenie Forum było kiedyś bagno. Od końca VII w przed naszą erą po osuszeniu bagna utworzono Forum Romanum, które stało się centrum rzymskiego życia publicznego, politycznego, religijnego i towarzyskiego. Inna nazwa Forum Romanum to Forum Magnum.

Wzgórze Palatyn
Wzgórze Palatyn

Jedno z siedmiu wzgórz Rzymu. Według starożytnej tradycji w jednej z tamtejszych grot wilczyca miała karmić Romulusa i Remusa. Za czasów cesarza Oktawiana Augusta na wzgórzu Palatyn zaczęto budować pałace cesarskie.

Domenica al museo GRATIS per Tutti. No, to jeszcze mamy dziś trochę czasu, aby zobaczyć za darmo to czy tamto. To się nazywa swobodne odkrywanie dziedzictwa kulturowego Włoch.

Może zainteresuje Cię też:   Romantyczne miejsca we Włoszech

Więcej o godnej polecenia akcji: http://www.beniculturali.it/

Zapisz się do Newslettera i dołącz do społeczności DueCappucci!

Z końcem tygodnia będziesz otrzymywać bezpłatnego newslettera ze streszczeniem zamieszczonych na blogu artykułów oraz bonusowymi materiałami!

Przeczytaj również